Tedd az üres gyertyás üveget legalább 30 percre a hűtőszekrénybe, majd távolítsd el a maradék viaszt. Papírtörlővel tisztítsd meg a kisebb viaszdaraboktól. Vedd ki az utántöltőt a csomagolásából, és helyezd a megtisztított üvegbe. Most már készen áll a használatra. Első alkalommal 3-4 órán át hagyd égni a gyertyát, hogy a felső réteg megolvadjon és egyenletesen égjen tovább. Néhány percig is eltarthat, amíg a fából készült kanóc meggyullad és égni kezd. A kanócot minden használat előtt rövidebbre kell vágni.